WIEDZIEĆ - UMIEĆ - INFORMOWAĆ
Strona główna
O projekcie
Rekrutacja
Doradztwo zawodowe
Szkolenia
Staż
Zwrot kosztów dojazdu
Regulamin
Plan zajęć
Galeria
LOS
EFS
Współpraca
Kontakt
Aktywizacja zawodowa kobiet z terenów powiatów objętych najwyższym bezrobociem w woj. lubelskim
Strona główna
O PROJEKCIE
 REKRUTACJA
DORADZTWO ZAWODOWE
SZKOLENIA
STAŻ
REGULAMIN
PLAN ZAJĘĆ
GALERIA
KONTAKT

Aktualności  Lublin  2011-06-30  
Zakończenie zajęć VII grupy

29 czerwca br. odbyły się ostatnie zajęcia dla grupy VII i tym samym Uczestniczki zakończyły cykl szkoleń w ramach projektu. W trakcie zajęć Panie nabyły umiejętności obsługi komputera,  poznały zagadnienia związane z zarządzaniem projektami, ponadto nabyły wiedzę i umiejętności związane z profesjonalnym udzielaniem informacji turystycznej oraz poznają i przećwiczą podstawowe zasady obsługi klienta. Zdobytą wiedzę i umiejętności Uczestniczki będą miały okazję wykorzystać w trakcie staży, które rozpoczynają już 1 lipca br.


   Lublin , 2011-06-29    
                             
WZNOWIENIE REKRUTACJI !!

W związku z planami utworzenia dodatkowej, VIII grupy szkoleniowej, informujemy, iż decyzją Komisji Rekrutacyjnej rekrutacja do projektu zostaje wznowiona. Zakończenie rekrutacji nastapi w momencie zrekrutowania pełnej grupy szkoleniowej, a informacja o jej zamknięciu zostanie niezwłocznie zamieszczona na stronie internetowej projektu. Dokumenty rekrutacyjne są dostępne TUTAJ.
          
                         


 
  Lublin  2011-06-13  
   
             
UWAGA !!!
Nowe terminy szkoleń!


Informujemy, że ostatnie zajęcia w ramach szkolenia Informator Turystyczny dla VII grupy (Hrubieszów) odbędą się 22 i 29 czerwca 2011 roku. Szczegółowy harmonogram znajduje się TUTAJ


  Lublin  2011-05-31    
UWAGA!!!
 
Zajęcia w ramach szkolenia Informator Turystyczny dla VII grupy (Hrubieszów) planowane w dniach 1-2 czerwca 2011 roku zostają przełozone z przyczyn niezależnych od nas. O nowych terminach poinformujemy wkrótce.
Pozostałe dni szkolenia pozostają bez zmian.

 


  Hrubieszów   2011-04-27  
Trwają zajęcia w ramach szkolenia ABC komputera dla VII, ostatniej już grupy szkoleniowej. Uczestniczki projektu po zakończonym kursie komputerowym nabędą umiejętności pracy z komputerem, w tym organizację i zarządzanie bazami danych, obsługę systemu operacyjnego Windows, edytor tekstu MS Word, zasady przygotowanie prezentacji w programie MS PowerPoint oraz obsługę arkusza kalkulacyjnego MS Excel. Następnie Panie rozpoczną szkolenie Zarządzanie projektami, w ramach którego poznają: źródła finansowania projektów w latach 2007 – 2013, metodologię opracowania wniosku aplikacyjnego, zasady zarządzania finansami projektu, przygotowania harmonogramu realizacji projektu, sprawozdawczość, monitoring, ewaluacja projektu.
Szczegółowy harmonogram zajęć znajduje się
TUTAJ. 
          


   Zamość  2011-04-11  
Zajęcia praktyczne w terenie

11 kwietnia br. Uczestniczki projektu z grupy V w Biskupicach w ramach zajęć praktycznych w terenie
zwiedzały
Zamość. Uczestniczki zobaczyły między innymi: Rynek Wielki  - jeden z najwspanialszych
XVI wiecznych placów Europy otoczony rzędami wspaniałych barwnych kamieniczek z podcieniami,
dzięki którym Zamość zyskał przydomek "miasta arkad", zamojski Ratusz z wysoką 52 m wieżą i szerokimi
schodami od frontu będącymi wizytówką Zamościa, Katedrę Zamojską, Synagogę, Pałac Zamoyskich,
zamojskie Zoo i Twierdzę Zamość.
Zapraszamy do obejrzenia
GALERII ZDJĘĆ z zajęć praktycznych.


  Hrubieszów   2011-03-30  
Ostatnia grupa rozpoczyna zajęcia

Już 13 kwietnia br. w Hrubieszowie rozpoczynają się zajęcia ABC komputera dla ostatniej grupy Pań. Szkolenia z zakresu obsługi komputera, jak również Zarządzanie projektami oraz Informator turystyczny będą odbywać się w Stowarzyszeniu Aktywnych Animatorów Kultury, ul. 3 Maja 37 (Dom Nauczyciela). Zapraszamy do zapoznania się z PLANEM ZAJĘĆ.


    Lublin  2011-03-10    
                          
ZAKOŃCZENIE REKRUTACJI

Informujemy, że  9 marca br. została zakończona rekrutacja do projektu
"Wiedzieć, umieć, informować - aktywizacja zawodowa kobiet z terenów powiatów
objętych najwyższym bezrobociem w woj. lubelskim". 


  Biskupice   2011-02-21  


Pierwsze szkolenia w powiecie świdnickim

21 lutego br. w Biskupicach (powiat świdnicki) grupa VI rozpoczęła zajęcia ABC Komputera. Program szkolenia obejmuje podstawowe zasady pracy z komputerem, w tym organizację i zarządzanie bazami danych, obsługę systemu operacyjnego Windows, edytor tekstu MS Word, zasady przygotowanie prezentacji w programie MS PowerPoint oraz obsługę arkusza kalkulacyjnego MS Excel.   Zamość   2011-02-10  
Zajęcia praktyczne w terenie

10 lutego br. Uczestniczki projektu z grupy V w Lubyczy Królewskiej w ramach zajęć praktycznych w terenie zwiedzały Zamość. Uczestniczki zobaczyły między innymi: Rynek Wielki  - jeden z najwspanialszych XVI wiecznych placów Europy otoczony rzędami wspaniałych barwnych kamieniczek z podcieniami, dzięki którym Zamość zyskał przydomek "miasta arkad", zamojski Ratusz z wysoką 52 m wieżą i szerokimi schodami od frontu będącymi wizytówką Zamościa, Katedrę Zamojską, Synagogę, Pałac Zamoyskich, zamojskie Zoo.
 


   Hrubieszów  2011-01-31  
 Powiat hrubieszowski

Informujemy, że kolejna, ostatnia juz grupa powstanie w powiecie hrubieszowskim. Pierwsze zajęcia z Doradztwa Zawodowego planowane są w marcu. Szkolenia bedą realizowane od kwietnia do czerwca, natomiast w okresie wakacyjnym (lipiec - wrzesień) przewidujemy organizację staży. Bliższe informacje dotyczące planowanej grupy pojawią sie niebawem.


    Biskupice  2011-01-25                                                                                     
        
Szkolenia w powiecie świdnickim

Kolejna grupa Pań rozpoczyna szkolenia w ramach projektu. Pierwsze zajęcia komputerowe odbędą się już
21 lutego br. Szczegółowy harmonogram znajduje się w zakładce PLAN ZAJĘĆ.
Wszystkie zajęcia będą odbywać się w Zespole Placówek Oświatowych w Biskupicach, ul. Józefa Piłsudskiego 15.

    Lubycza Królewska  2010-12-17  
 
Grupa V w Lubyczy Królewskiej
 
Trwają zajęcia komputerowe w Lubyczy Królewskiej (powiat tomaszowski). W ramach szkolenia ABC Komputera Panie poznają podstawowe zasady pracy z komputerem, w tym organizację i zarządzanie bazami danych, obsługę systemu operacyjnego Windows, edytor tekstu MS Word, zasady przygotowanie prezentacji w programie MS PowerPoint oraz obsługę arkusza kalkulacyjnego MS Excel.
Szkolenie Zarządzanie projektami oraz Informator turystyczny odbęda się odpowiednio w styczniu i lutym 2011 roku.
 


 Lublin  2010-11-22
W razie pytań prosimy kontaktować się z nami pod numerem telefonu 81 525 27 07.

Informujemy również, że zmieniła się siedziba projektu „Wiedzieć, umieć, informować – aktywizacja kobiet z terenów powiatów objętych najwyższym bezrobociem w woj. Lubelskim”. Obecnie, osoby zainteresowane naszymi szkoleniami przyjmujemy na ulicy Grodzkiej 14 (wejście od ulicy Ku Farze).


   Pobierz formularze zgłoszeniowe i zgłoś się na szkolenia!

Ciągle przyjmujemy zgłoszenia Pań z innych powiatów !!!

Rekrutacja na szkolenia odbywa się w sposób ciągły, gdyż projekt realizowany jest w 14 powiatach woj. lubelskiego (chełmski, m. Chełm, włodawski, parczewski,  radzyński, lubartowski, świdnicki, kraśnicki, krasnostawski, opolski, tomaszowski, hrubieszowski, m. Zamość, janowski), stąd szkolenia dla każdego z powiatów rozłożone zostaną w różnym czasie. Projekt nie obejmuje powiatu lubelskiego i m. Lublina.


Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej gdzie będą zamieszczane aktualne informacje o realizacji projektu w poszczególnych powiatach woj. lubelskiego.


Ze strony można także pobrać potrzebne dokumenty:  formularz zgłoszeniowy, ankietę oraz regulamin projektu.
Wypełnione formularze można składać za pośrednictwem poczty e-mail na adres: umiec@wiedziec.org, poczty tradycyjnej oraz osobiście w Biurze Projektu przy ul. Grodzkiej 14, 20-112 Lublin, w godz. 8.00-16.00.

 Lubycza Królewska   2010-09-29
Szkolenia w pow. tomaszowskim

Informujemy, że kolejne grupy powstaną w Lubyczy Królewskiej (pow. tomaszowski). Pierwsze zajęcia z Doradztwa Zawodowego w Lubyczy Królewskiej planowane są pod koniec października oraz na początku listopada. Zajęcia będą odbywały się w Gminnym Ośrodku Kultury na ulicy Sobieskiego 16.

 Lubartów   2010-09-01
Czwarta grupa zaczyna zajęcia w Lubartowie
  UWAGA!  

 Planowana grupa szkoleniowa w Poniatowej nie zostanie utworzona z powodu małej liczby zgłoszeń. 

Natomiast ze względu na dużą liczbę zgłoszeń z powiatu lubartowskiego powstanie kolejna grupa w tym powiecie. Pierwsze zajęcia z Doradztwa Zawodowego odbędą się pod koniec września. Szczególnie zachęcamy Panie po 45. roku życia (z powiatu lubartowskiego) do zgłaszania się na nasze szkolenia. Lubartów  2010-05-15

Grupa lubartowska rozpocznie swoje zajęcia 30 sierpnia!!!Czekamy na zgłoszenia chętnych Pań do wzięcia udziału w naszych szkoleniach. W pierwszej kolejności zapraszamy Panie niepracujące po 45. roku życia z minimum średnim wykształceniem.

Pobierz formularze zgłoszeniowe i zgłoś się na szkolenia!
 

 Kraśnik   2010-02-24
Druga grupa zaczyna zajęcia w Kraśniku
Pierwsze zajęcia grupy kraśnickiej rozpoczną się od dwugodzinnego Doradztwa Zawodowego, które odbędzie się pod koniec kwietnia. Szkolenia z modułu "ABC Komputera" rozpoczną się 15 czerwca. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w Agencjii Rozwoju Lokalnego przy ulicy Mostowej 2 (wejście po schodach na I piętrze).

 

 Radzyń Podlaski   2010-03-30
Pierwsze zajęcia grupy radzyńskiej
Pierwsza grupa Pań, które wezmą udział w projekcie „Wiedzieć, umieć, informować – aktywizacja zawodowa kobiet z terenów powiatów objętych najwyższym bezrobociem w woj. lubelskim” rozpocznie zajęcia w sobotę 27 lutego. Szkolenie „ABC Komputera” odbędzie się w godzinach 9.00 – 15.50 w radzyńskiej fili Agencji Rozwoju Lokalnego przy ulicy Warszawskiej 39/4 (wejście z tyłu budynku).


 Lublin   2010-02-01
LOS rozpoczyna realizację projektu dla kobiet bezrobotnych
Projekt „Wiedzieć, umieć, informować – aktywizacja zawodowa kobiet z terenów powiatów objętych najwyższym bezrobociem w woj. lubelskim” jest realizowany przez Lubelski Ośrodek Samopomocy - organizację pozarządową, posiadającą 12-letnią tradycję i znaną na Lubelszczyźnie z wielu działań na rzecz rozwoju lokalnego i regionalnego.

Projekt realizowany będzie w okresie 01.02.010 r. – 31.10.2011 r.  Jego idea powstała w oparciu o analizę sytuacji kobiet na regionalnym rynku pracy oraz diagnozę potrzeb i oczekiwań pracodawców (w tym głównie organizacji pozarządowych) w odniesieniu do kwalifikacji i umiejętności swoich pracowników.
Na tej podstawie powstał cykl szkoleń „szytych na miarę”, dzięki którym uczestniczki projektu podniosą swoje kompetencje i kwalifikacje zawodowe w poszukiwanych na Lubelszczyźnie zawodach, takich jak zarządzanie projektami oraz obsługa ruchu turystycznego.Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VI. Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1. Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.1. Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy.                                        


 
Strona głównaO projekcieRekrutacjaDoradztwo zawodoweSzkoleniaStażZwrot kosztów dojazduRegulaminPlan zajęćGaleriaLOSEFSWspółpracaKontakt